Studenckie nagrody dla STU

W poniedziałek (22.05) odbyła się gala wręczenia Studenckich Nagród Teatralnych „Chodźże do Teatru”. Aż trzy wyróżnienia trafiły do nas. Nagrodę w kategorii Najlepsza Aktorka otrzymała Beata Rybotycka, II Nagrodę w kategorii Najlepszy Spektakl przyznano „Wyzwoleniu” w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. Specjalną nagrodę za długą i owocną współpracę otrzymała kierownik naszego Biura Organizacji Widowni, Beata Laskowska-Pietroń. Dziękujemy głosującym i gratulujemy laureatom!

„Chodźże do Teatru” to projekt Stowarzyszenia All In Uj, którego jednym z głównych celów jest popularyzacja teatru w środowisku studenckim. Scena STU współpracuje ze stowarzyszeniem od momentu jego powstania 5 lat temu, dzięki czemu nasze spektakle obejrzało ponad 1000 studentów zrzeszonych w organizacji. O tym, jaką popularnością cieszy się nasza oferta mogliśmy przekonać się w ostatni poniedziałek odbierając aż trzy wyróżnienia.

Gala Studenckich Nagród Teatralnych odbyła się w tym roku po raz pierwszy,  wyróżnienia przyznano w kategoriach: Najlepszy Spektakl, Najlepsza Aktorka i Aktor, Najlepsza Aktorka i Aktor młodego pokolenia w sezonie 2016/2017. W głosowaniu mogły wziąć udział jedynie osoby, które skorzystały z oferty teatralnej stowarzyszenia i rzeczywiście widziały nominowane spektakle. Cieszymy się, że decyzją studentów trzy wyróżnienia trafiły w nasze ręce.

Najlepszą Aktorką wybrano Beatę Rybotycką, która doceniono szczególnie za role w spektaklach „Rewizor”, „Roma i Julian”, „Wyzwolenie”, „Szczęśliwe Dni”, „Judy Garland”. II nagrodę w kategorii Najlepszy Spektakl otrzymało nasze „Wyzwolenie” (pierwsze miejsce zajął spektakl „Do DNA”, reż. Ewa Kaim, Teatr PWST). Specjalne wyróżnienie – Teatralny Słój – otrzymała kierownik naszego Biura Organizacji Widowni, Beata Laskowska-Pietroń, która od kilku lat kontynuuje współpracę ze stowarzyszeniem.

Wróć