Jak poradzić sobie ze stresem przed castingiem?

Słuchaj muzyki: stwórz swoją własną playlistę.

Wybierz 20 piosenek, które sprawiają, że czujesz się spokojny i zrelaksowany. Słuchaj ich od momentu, gdy wyjdziesz za drzwi do momentu, gdy zostanie wywołane twoje imię. Bądź skupiony i skoncentrowany: unikaj poczty elektronicznej, Instagrama i Facebooka. Niech muzyka po prostu uspokoi umysł.

Weź 10 głębokich oddechów.

Po prostu zamknij oczy na cztery sekundy następnie: wdychaj, przytrzymaj i wydychaj powietrze. Z każdym wdechem powtarzaj w myślach „relaks”. Podczas wydechu wyobraź sobie, że cały stres opuszcza twoje ciało. A jeśli ludzie myślą, że jesteś szalony, pozwól im tak myśleć.

Bądź przygotowany.

Zapamiętaj wersy tak dobrze i na tak wiele różnych sposobów, że staną się one częścią ciebie. To pamięć mięśniowa, jak ćwiczenie układu tanecznego. Ćwicz z przyjacielem, z aplikacją mobilną lub nagrywając swoją replikę.

Wyobraź sobie przesłuchanie

Po wielokrotnym przećwiczeniu tekstu, zamknij oczy i wyobraź sobie przesłuchanie od początku do końca. Wizualizacja może być bardzo potężnym narzędziem, jeśli jest efektywnie wykorzystywana.

Wejdź z domu pewny siebie

Jesteś aktorem lub aktorką, prawda? Zachowuj się jak osoba pewna siebie. Polegaj na swojej mowie ciała. Trzymaj głowę w górze, nawiązuj kontakt wzrokowy, cofnij ramiona i zachowuj się tak, jakbyś już miał tę pracę.