Perfekcyjny wiek na zostanie aktorem

Jest wiele osób w wieku od 30 do 60 lat, które zawsze chciały zostać aktorami a teraz, kiedy ich sytuacja osobista i ekonomiczna pozwala im wreszcie poświęcić czas na swoją pasję, zastanawiają się czy wciąż mają szansę zostać aktorem czy wręcz przeciwnie – pociąg już odjechał.

W takich przypadkach nasuwa się pytanie: jaki jest idealny wiek na rozpoczęcie kariery aktorskiej?

Odpowiedź jest prosta. Wyrzućmy z głowy mit, że istnieje „idealny wiek” na rozpoczęcie kariery aktorskiej. Wydaje się, że jeśli nie zaczniesz w wieku kilkunastu lub dwudziestu lat, nie ma nadziei, ale jeśli jesteś zdeterminowany, aby zrobić karierę jako aktor i jesteś zaangażowany do zrobienia wszystkiego co w twojej mocy, aby to się stało, to pozwól mi powiedzieć, że idealny wiek jest TU i TERAZ

Wiek tak naprawdę nie ma znaczenia. Jeśli wiek jest jedyną rzeczą, która cię powstrzymuje, może używasz go jako wymówki. Wiek to tak naprawdę przykrywka, która ukrywa coś innego: strach. Strach, że możesz włożyć cały swój wysiłek w aktorstwo i nic z tego nie będzie, albo strach, że ludzie pomyślą, że jesteś głupi, bo podążasz za swoimi marzeniami. Ale nie ma znaczenia w jakim okresie życia się znajdujesz; w rzeczywistości wszyscy odczuwaliśmy te lęki w pewnym momencie, niezależnie od tego ile mamy lat.

Jest wielu aktorów i aktorek, którzy rozpoczęli swoją karierę w późniejszych latach. Jest kilka zalet, które mają starsi aktorzy i które mogą wykorzystać na swoją korzyść.

Doświadczenie życiowe

Aktorstwo wymaga, abyś sięgnął do swoich doświadczeń życiowych, aby połączyć się z życiem bohatera, a lata grają na twoją korzyść. Ponadto, Twoje doświadczenie przyda Ci się również, gdy przyjdzie Ci zmierzyć się z bardziej komercyjną stroną aktorstwa.

Czujesz się komfortowo z tym, kim jesteś

Punktem wyjścia do działania jest poznanie samego siebie. Samoświadomość przybliża nas do empatii z bohaterami. Z drugiej strony, czując się komfortowo z samym sobą będzie wielką pomoc w aktorstwie.

Mniejsza konkurencja

Branża aktorska znana jest z ostrej konkurencji, ale ta maleje wraz z wiekiem. Wysoki procent aktorów i aktorek, którzy rozpoczęli karierę w wieku lat kilkunastu lub dwudziestu, odpada, dając przewagę tym, którzy zaczynają później.

Jesteś silniejszy finansowo

Ci, którzy zaczynają w branży w młodszym wieku, muszą polegać na rodzicach lub nisko płatnej pracy podczas budowania kariery aktorskiej, a to może być wyczerpujące. Jest to jedna rzecz mniej, o którą będziesz się martwić, gdy już jesteś się w dobrej kondycji finansowej. Bez względu na to, ile masz lat, czas jest jedyną rzeczą, której nikt nie może kupić. Jeśli masz marzenia, powinieneś je realizować teraz, bo jeśli nie zrobisz tego teraz, to kiedy?